Robototexnika sohasida navbatdagi g‘alaba!!!
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan yuqori saviyada tashkil etilgan“RoboWar – 2026” robotlar jangi musobaqasi yakunlandi. Respublikamizning eng iqtidorli yoshlari muhandislik va robototexnika borasida o‘zaro bellashgan ushbu qizg‘in bahsda TATU jamoasi haqiqiy kuchini ko‘ratdi!
“TATU TRONICS” jamoasi musobaqada o‘zining kuchli texnik yechimlari va innovatsion yondashuvi bilan ajralib turdi. Avvalroq xalqaro WORLD ROBOT CASPIAN CUP musobaqasida 80 dan ortiq jamoa orasida faxrli 5-o‘rinni egallagan robot bu safar ham muvaffaqiyatli ishtirok etib, o‘zining ikki pog‘onali jangovar tizimi va samarali strategiyasi bilan raqiblarini ortda qoldirdi.
Natijada“TATU TRONICS” jamoasi “RoboWar – 2026” musobaqasida faxrli 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Jamoa tarkibi:
Murabbiy: Z. Qodirov
Jamoa sardori: A. Nurullayev
Jamoa a’zolari: A. Boboqulov, A. Qahramonov
Musobaqa yakunida g‘oliblar maxsus diplom, kubok,10 million so‘m pul mukofoti hamda qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Завершились соревнования боевых роботов «RoboWar – 2026», организованные Министерством высшего образования, науки и инноваций на высоком организационном уровне.
В этом напряжённом состязании, объединившем самых талантливых молодых инженеров и специалистов по робототехнике нашей республики, команда ТУИТ вновь продемонстрировала свою силу и высокий уровень подготовки!
Команда «TATU TRONICS» выделилась на соревнованиях своими передовыми техническими решениями и инновационным подходом. Робот команды, ранее занявший почётное 5-е место среди более чем 80 команд на международных соревнованиях WORLD ROBOT CASPIAN CUP, и на этот раз успешно выступил, превзойдя соперников благодаря своей двухуровневой боевой системе и эффективной стратегии.
В результате команда «TATU TRONICS» завоевала почётное 3-е место на соревнованиях «RoboWar – 2026».
Состав команды:
Тренер: З. Кадыров
Капитан команды: А. Нуруллаев
Члены команды: А. Бобокулов, А. Кахрамонов
По итогам соревнований победители были награждены специальным дипломом, кубком, денежной премией в размере 10 миллионов сумов, а также ценными подарками.