Davra suhbatida Toshkent Reproduktiv salomatlik markazi mutaxassislari, jumladan, markaz ginekologi Azimova Muqaddas Zuratovna va markaz pediatri Abdumuminova Kamola Sabirovnalar hamda universitet ayol professor-o‘qituvchilarining 65 nafari va talaba qizlarning 50 nafari ishtirok etdilar.
COVID-19 profilaktikasi, reproduktiv salomatlik va sog‘lom turmush tarzi, ayollar va qizlarda sut bezi va reproduktiv aʼzolar o‘smasi kasalliklarining oldini olish mavzularida mutaxassis maʼruzalari tinglandi.
Tinglovchilarning savollariga mutaxassislar javob berdilar va Toshkent shahar aholi reproduktiv salomatlik markaziga barcha TATUda faoliyat olib borayotgan ayol PO‘lar va talaba qizlarni bepul tibbiy ko‘rikka taklif etdilar.

В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий был организован круглый стол с участием специалистов Центра репродуктивного здоровья, в частности, гинекологом Азимовой Мукаддас Зуратовны и педиатром Абдумуминовой Камолой Сабировной, а также 65 преподавательниц и 50 студенток университета.
В ходе встречи специалисты Центра выступили с докладами, посвященными профилактике COVID-19, реподуктивному здоровью и здоровому образу жизни, профилактике заболеваний репродуктивной системы организма человека.
Специалисты Центра ответили на вопросы собравшихся и предложили всем преподавательницам и студенткам ТУИТ пройти бесплатный медицинский осмотр в Центре репродуктивного здоровья.