3-oktyabr kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida rektor B.Maxkamov boshchiligida universitet rahbariyati, bo‘lim boshliqlari, ma’sullar va Kompyuter injiniring fakulteti 1-bosqich talabalari ishtirokida ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.
🇺🇿 Uchrashuvda dastavval, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori D.Yaxshibayev, Karyera markazi rahbari J.Maxmudov, "Kompleans nazorati" tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi M.Miryoqubov, Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i G.Axmedjanovalar ishtirokida taqdimotlar qilindi hamda universitetda so‘nggi yillar davomida erishilgan yutuqlar va ta’lim tizimida amalga oshirilayotgan o‘zgarishlar to‘g‘risida videorolik namoyish etildi. Uchrashuv yakunida esa talabalar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollariga javob oldilar.

3 октября в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми под руководством ректора Б.Махкамова состоялся открытый диалог с участием руководства университета, заведующих кафедрами, должностных лиц и студентов 1-го курса факультета Компьютерной инженерии.
🇺🇿 В начале встречи были сделаны презентации с участием первого проректора по делам молодежи и духовно-просветительской работе Д.Яхшибаева, руководителя центра карьеры Ж. Махмудова , начальника отдела управления системой «Контроль-Kompleans» М. Мирёкубова, начальника отдела организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов Г.Ахмеджановой, а также показан видеоролик о достижениях, достигнутых в университете за последние годы, и изменениях, реализуемых в системе образования. В конце встречи студенты получили ответы на все интересующие их вопросы.
❔ На этой встрече, организованной в стиле открытого общения, ректор выслушал свободные мысли, предложения и инициативы студентов относительно проблем и вопросов. В связи с этим он заявил, что всегда готов поддержать их столько, сколько им нужно.