O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh Qo‘mondoni Shavkat Mirziyoyev raisligida bugun, 21-fevral kuni Xavfsizlik kengashining davlat harbiy xavfsizligi va mudofaasini mustahkamlash masalalariga bag‘ishlangan yig‘ilishida 2025-yil va kelgusi yillar uchun belgilab berilgan ustuvor vazifalarni Universitet jamoasi tomonidan o‘z vaqtida bajarilishini ta’minlash maqsadida rektorning tezkor yig‘ilishi o‘tkazildi.
🗒 Yig‘ilishda hurmatli Prezidentimiz tomonidan berilgan topshiriqlarning ijrosini universitet rahbar xodimlari tomonidan o‘z vaqtida va sifatli ta’minlanishi zarurligi ta’kidlab o‘tildi.

Сегодня, 21 февраля, на заседании Совета безопасности, посвящённом вопросам укрепления государственной военной безопасности и обороны, под председательством Президента Республики Узбекистан, Верховного Главнокомандующего Вооружёнными Силами Шавката Мирзиёева, были определены приоритетные задачи на 2025 год и последующие годы. В целях обеспечения своевременного выполнения данных задач университетским коллективом было проведено экстренное совещание под руководством ректора.
🗒 На совещании было подчёркнуто, что руководящие сотрудники университета обязаны своевременно и качественно исполнять поручения, данные нашим уважаемым Президентом.