TATU "Karyera markazi" hamda "Media markaz" faoliyati Raqamli texnologiyalar vazirligi tomonidan e’tirof etildi.
🎓 TATU "Karyera markazi" o‘z obunachilari va universitet talaba-bitiruvchilarini bandligini ta’minlash hamda kelajakda jamiyatda o‘z o‘rnini topib yetuk kadr bo‘lib yetishishiga o‘z hissasini qo‘shib kelmoqda.
🎉 Jumladan, 10-maydan 2-iyungacha TATU hamda uning 6 ta hududiy filiallaridagi 12 000 dan ortiq talabalar uchun "Raqamli texnologiyalar sohasida yoshlarga yaratilgan imkoniyatlar hamda kelajakda munosib kasbga ega bo‘lish yuzasidan tavsiyalar" mavzusidagi amaliy seminar-treningi hamda "Karyera kunlari"ni yuqori darajada tashkillashtirilganligi va keng targ‘ib qilganligi uchun ✅ Raqamli texnologiyalar vazirligi tomonidan taqdirlandi.

Деятельность ТУИТ «Центр карьеры» и «Медиа-центр» получила признание Министерства цифровых технологий.
ТУИТ «Центр карьеры» способствует трудоустройству своих выпускников вузов, а также поиску их места в обществе в будущем и становлению зрелыми кадрами.
В частности, с 10 мая по 2 июня Министерством цифровых технологий получило признание за высокий уровень организации и широкое продвижение «Дней карьеры» а также за практический семинар-тренинг для более 12 000 студентов ТУИТ и его 6 региональных филиалов на тему «Возможности, созданные для молодежи в сфере цифровых технологий и рекомендации по получению достойной профессии в будущее"