Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining rahbarligida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Qarshi va Nukus filiallari hamkorligida va tomonidan “Future Muynak” axborot-taʼlim markazining “Book-Safe” boʻlimiga QR-kodli elektron kutubxona oʻrnatildi.
Mazkur kutubxona adabiy kitoblar, folklor, aniq va tabiyi fanlar, mutaxassislik adabiyotlari hamda maktab darsliklari boʻlimlaridan iborat. Shuningdek, elektron kutubxona fondida audio kitoblar ham oʻrin olgan.
Eslatib oʻtamiz, “Future Muynak” axborot-taʼlim markazining “Book-Safe” boʻlimida elektron kutubxonadan foydalanish uchun bepul Wi-Fi zonalari tashkil etilgan.

Для молодежи Муйнака создана возможность пользования электронной библиотекой с QR-кодами
Под руководством Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и в сотрудничестве с Каршинским и Нукусским филиалами ТУИТ в отделении «Book-Safe» информационно-образовательного центра «Future Muynak» оборудована электронная библиотека с возможностью использования QR-кодов.
Данная библиотека включает себя отделы художественной литературы, фольклора, точных и естественных наук, специальной литературы, а также школьных учебников. Кроме того, в фонд электронной библиотеки входят аудиокниги.
Напоминаем, что в отделении «Book-Safe» Информационно-образовательного центра «Future Muynak» для пользования электронной библиотекой организованы бесплатные Wi-Fi зоны.