Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti “Dasturiy injiniringi” fakulteti “ 3-bosqich talabasi Sulaymonov Davron Begimqul o‘g‘li Qozogʻiston Respublikasining Nur-Sulton shahrida boʻlib oʻtgan “Eng yaxshi yosh olimlar-2022” MDH davlatlari oʻrtasida oʻtkazilagan loyihasida faol ishtirok etib, Qozogʻiston olimlar kongressi tomonidan 1-darajali diplom hamda medal bilan taqdirlandi.
🎉Sulaymonov Davronni erishgan ushbu muvaffaqiyati bilan chin dildan samimiy muborakbod etamiz va kelgusida o‘qishlariga omad tilaymiz.

ЗА АКТИВНОЕ УЧАСТИЕ В ПРОЕКТЕ «ЛУЧШИЕ МОЛОДЫЕ УЧЕНЫЕ-2022» МЕЖДУ СТРАНАМИ СНГ, НАГРАЖДЕН ДИПЛОМОМ 1-Й СТЕПЕНИ И МЕДАЛЬЮ КОНГРЕССА УЧЕНЫХ КАЗАХСТАНА
• ЗА АКТИВНОЕ УЧАСТИЕ В ПРОЕКТЕ «ЛУЧШИЕ МОЛОДЫЕ УЧЕНЫЕ-2022» МЕЖДУ СТРАНАМИ СНГ, НАГРАЖДЕН ДИПЛОМОМ 1-Й СТЕПЕНИ И МЕДАЛЬЮ КОНГРЕССА УЧЕНЫХ КАЗАХСТАНА
Студент 3 курса факультета «Программный инжиниринг» Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий  Сулайманов Даврон Бегимкул угли принял активное участие в проекте «Лучшие молодые ученые-2022» между странами СНГ , который проходил в городе Нур-Султан Республики Казахстан, и был награжден дипломом I степени и медалью Конгресса ученых Казахстана.