Joriy yilning 16-may kuni Qarshi davlat texnika universitetining 1-son akademik litseyida TATUda mavjud qo‘shma ta’lim dasturlarida o‘qishga abituriyentlarni jalb etish maqsadida professor-o‘qituvchilar tomonidan targ‘ibot ishlari amalga oshirildi. Tadbirda 100 dan ortiq o‘quvchi yoshlar ishtirok etishdi.
YEUNGNAM UNIVERSITETI bilan “2+2 Double Degree” (2 yil O‘zbekistonda va 2 yil Janubiy Korea Respublikasida) qo‘shma ta’lim dasturida “Axborot va kommunikatsiya muhandisligi” va “Kompyuter injiniring” bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari;
KOOKMIN UNIVERSITETI bilan “3+1 Double Degree” (3 yil O‘zbekistonda va 1 yil Janubiy Korea Respublikasida) qo‘shma ta’lim dasturida “Biznes axborot texnologiyalari” bakalavriat yo‘nalishi bo‘yicha kadrlar tayyorlanadi.
Mazkur qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘yicha o‘qishni tamomlagan talabalarga TATU va hamkor universitet tomonidan ikkita diplom beriladi.

16 мая текущего года в академическом лицее №1 при Каршинском государственном техническом университете преподаватели и профессора ТУИТ провели презентацию с целью привлечения абитуриентов на совместные образовательные программы, реализуемые в ТУИТ. В мероприятии приняли участие более 100 учащихся.
Для справки, в ТУИТ реализуются следующие совместные образовательные программы:
📘 Совместно с университетом Йоннам (Yeungnam University) программа «2+2 Double Degree» (2 года в Узбекистане и 2 года в Республике Корея) по направлениям бакалавриата «Инженерия информационных и коммуникационных технологий» и «Компьютерная инженерия»
📘 Совместно с университетом Кукмин (Kookmin University) программа «3+1 Double Degree» (3 года в Узбекистане и 1 год в Республике Корея) по направлению «Бизнес-информационные технологии»