🏛Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Qarshi filiali rahbariyati tashabbusi bilan, professor-oʼqituvchilar, ishchi-xodimlar va ularning farzandlari hamda talaba-yoshlarning Samarqand shahriga sayohati uyushtirildi.
Sayohatchilar kunning birinchi yarmida qadimiy va navqiron Samarqand shaxrining koʼhna tarixi va istiqlol yillarida roʼy bergan katta oʼzgarishlar bilan yaqindan tanishishdi.
Ular Samarqandning diqqatga sazovor joylari boʼlgan Guri Аmir maqbarasi, Oʼzbekiston Respublikasi Birinchi Prezidenti Islom Karimovning yoshligi oʼtgan hovlisi hamda Sherdor, Tillakori madrasalari, Registon maydonida boʼlishdi.

В рамках программы тура была организована поездка в древний город Самарканд.
По инициативе руководства Каршинского филиала Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий была организована поездка в город Самарканд для профессорско-преподавательского состава, сотрудников и их детей, а также студентов.
В первой половине дня туристы познакомились с древней историей древнего и современного города Самарканда произошедшими за годы независимости.
Они посетили мавзолей Гур Эмир, двор, где провел свою юность Первый Президент Республики Узбекистан Ислам Каримов, медресе Шердор, Тиллакори, площадь Регистан, являющиеся достопримечательностями Самарканда.