O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yiI 16-oktabrdagi PF-158-son Farmonida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida TATU ishchi guruhi Toshkent tuman 2-son politexnikumi va Chilonzor tuman 1-son politexnikumiga tashrif buyurib texnikumlardagi mavjud holat va yaratilgan sharoitlar hamda “Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.
Tashrif jarayonida universitet ishchi guruhi tomonidan texnikumlarga o‘quv-uslubiy yordam ko‘rsatish, ta’lim sifatini oshirish hamda moddiy-texnik bazasini yaxshilash bo‘yicha kelgusida bajariladigan aniq vazifalar belgilandi.

С целью реализации задач, предусмотренных Указом Президента Республики Узбекистан № УП-158 от 16 октября 2024 года, рабочая группа Ташкентского университета информационных технологий (ТУИТ) посетила Политехнический техникум Бекабадского района и Политехнический техникум №1 Оккурганского района, чтобы ознакомиться с текущим состоянием и созданными условиями в этих техникумах.
В ходе визита рабочая группа университета определила конкретные задачи по оказанию учебно-методической помощи техникумам, повышению качества образования и улучшению материально-технической базы