Bunda BAA va Qozoqiston terma jamoalarini ortda qoldirib g‘alaba bilan qaytishdi hamda Gretsiyada bo‘lib o‘tadigan final bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritishdi.
✅ O‘zbekiston terma jamoasiga 2024-yil 26-29-sentyabr kunlarida Gretsiyada bo‘lib o‘tadigan musobaqada omad tilab qolamiz.
Terma jamoaning yuqori darajada tayyorgarlik koʻrishlari uchun Raqamli texnologiyalar vazirligi, Raqamli ta’limni rivojlantirish markazi, TATU, IT park rezidentlari Realsoft, Robotics Lab korxonalari hamda terma jamoa ustozlari yaqindan yordam berib kelmoqda.

Наши команды смогли одержать победу, оставив позади сборные ОАЭ и Казахстана, и получили путёвку на финальный этап соревнования, который состоится в Греции.
✅ Пожелаем удачи сборной Узбекистана в финале, который пройдёт с 26 по 29 сентября 2024 года в Греции.
Для обеспечения высокого уровня подготовки команды активно поддерживаются Министерством цифровых технологий, Центром развития цифрового образования, ТУИТ, резидентами IT Park – компаниями Realsoft и Robotics Lab, а также наставниками команды.
👥 Тренеры сборной – Зариф Кадыров, Адизбек Эргашев и Темур Ражабов – занимаются подготовкой команд в лаборатории TUIT FIRST GLOBAL нашего университета.