Joriy yilning 20-23-fevral kunlari Qozog‘istonning Almata shahrida o‘tkaziladigan "FIRST TECH CHALLENGE" xalqaro robototexnika musobaqasining yarim final bosqichida O‘zbekistonning 2 ta terma jamoalari yo‘llanmani qo‘lga kiritishdi!
🌍 Agar jamoalarimiz final bosqichiga yo‘l olishsa, 2025-yil 15-19-aprel kunlari AQShning Texas shtati, Xyuston shahrida joylashgan George R. Brown Convention Centerda dunyoning eng kuchli jamoalari bilan bahs olib borishadi!
💡 Bu safar nafaqat g‘alaba, balki O‘zbekistonning kelajagi uchun ilhom va yangi imkoniyatlar sari katta qadam tashlanmoqda!
Ushbu terma jamoa a’zolarining bir nechtasi 2024-yilda Gretsiyaning Afina shahrida bo‘lib o‘tgan "FIRST GLOBAL CHALLENGE" xalqaro robototexnika musobaqasining kumush medal sohiblaridir.
📝 Ma’lumot uchun: Ushbu nufuzli musobaqada TATU dan terma jamoa rahbari sifatida Z.Qodirov jalb qilingan hamda terma jamoaga universitetimiz talabasi M.Teshabayev sardorlik qilib kelmoqda.
🎉 Bu nafaqat biz uchun, balki butun O‘zbekiston robototexnika jamoatchiligi uchun katta muvaffaqiyat! Biz O‘zbekiston jamoalariga muvaffaqiyat va yorqin natijalar tilaymiz!

С 20 по 23 февраля текущего года в Алматы, Казахстан, пройдет международное робототехническое соревнование “FIRST TECH CHALLENGE”, где две сборные команды Узбекистана получили путевки в полуфинал!
🌍 Если наши команды смогут пройти в финал, с 15 по 19 апреля 2025 года они будут соревноваться с лучшими командами мира в George R. Brown Convention Center, штат Техас, США!
💡 На этот раз это не только победа, но и важный шаг к вдохновению и новым возможностям для будущего Узбекистана!
Некоторые участники данной команды в 2024 году завоевали серебряные медали на международном робототехническом соревновании “FIRST GLOBAL CHALLENGE” в Афинах, Греция.
📝 Для справки: в качестве руководителя сборной команды от ТАТУ привлечен З. Кодиров, а капитаном команды является студент нашего университета М. Тешабаев.
🎉 Это огромный успех не только для нас, но и для всей сообщества робототехников Узбекистана! Мы желаем командам Узбекистана успеха и ярких результатов!