2025-yil 17-oktabr kuni Huawei kompaniyasining “Seeds for the Future” ta’lim dasturining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Ushbu dastur doirasida O‘zbekistonning 6 ta universitetidan 10 nafar iqtidorli talaba 2025-yil 19–25-oktabr kunlari Xitoyda bo‘lib o‘tadigan o‘quv dasturida ishtirok etadi.
🏛 Faxr bilan ma’lum qilamizki, TATU talabasi Dilmurod Murodov ushbu loyihada O‘zbekiston nomidan ishtirok etuvchi 10 nafar talabadan biri bo‘ldi
✅ Dastur raqamli iste’dodlarni rivojlantirish, sun’iy intellekt, 5G, bulutli texnologiyalar va innovatsion ta’lim yo‘nalishlarida bilim almashishga qaratilgan. Bir hafta davomida 19 mamlakatdan 150 nafar ishtirokchi Huawei kompaniyasining yetakchi mutaxassislari bilan tajriba almashadi.
🤝 Tadbirda Raqamli ta’limni rivojlantirish markazi, IT ta’lim uyushmasi, universitet rahbarlari hamda dastur bitiruvchilari ishtirok etishdi.
💬 Huawei vakillari ta’lim sohasida xalqaro hamkorlikni mustahkamlash, talabalarni amaliy ko‘nikmalar bilan ta’minlash va ularni AKT sohasida muvaffaqiyatli kelajak sari tayyorlash muhimligini ta’kidladilar.

17 октября 2025 года состоялась церемония открытия образовательной программы Huawei «Seeds for the Future». В рамках этой программы 10 талантливых студентов из 6 вузов Узбекистана с 19 по 25 октября 2025 года примут участие в образовательной программе в Китае.
🏛 С гордостью сообщаем, что Дилмурод Муродов, студент ТАТУ, стал одним из 10 студентов, участвующих в этом проекте от Узбекистана.
✅ Программа направлена на развитие цифровых талантов, обмен знаниями в области искусственного интеллекта, 5G, облачных технологий и инновационного образования. В течение недели 150 участников из 19 стран будут обмениваться опытом с ведущими экспертами Huawei.
🤝 В мероприятии приняли участие представители Центра развития цифрового образования, Ассоциации IT-образования, руководители вузов и выпускники программы.
Представители компании Huawei подчеркнули важность укрепления международного сотрудничества в сфере образования, предоставления студентам практических навыков и подготовки их к успешному будущему в сфере ИКТ.