Joriy yil 10-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri o‘rinbosari Karimjonov Rustam Olimjon o‘g‘li Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetiga tashrif buyurdi.
✅Tashrif chog‘ida universitet faoliyati va yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdilar. Shuningdek, Inkubatsiya markazi, Media markaz hamda o‘quv binolari ko‘zdan kechirildi.
🎥Uchrashuv davomida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti faoliyatiga bag‘ishlangan taqdimot ham o‘tkazildi.

10 февраля текущего года заместитель министра цифровых технологий Республики Узбекистан Каримжанов Рустам Олимжон посетил Ташкентский университет информационных технологий имени своего сына Мухаммада ал-Хоразмий.
✅В ходе визита они ознакомились с деятельностью университета и созданными условиями. Также были осмотрены инкубационный центр, медиацентр и учебные корпуса.
🎥В ходе встречи также состоялась презентация о деятельности Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.