🏞“Bir oila, bir jamoa" shiori ostida universitet rahbariyati tomonidan talabalarga dam olish kunlarini maroqli o’tkazish va ularga motivatsiya berish maqsadida, team building tashkil etib "Oqtosh" dam olish oromgohi borishdi.
✅Bu birinchi bo’lib davlat universitetlari o’rtasida aynan TATUda amalga oshirildi. Talabalarga esa faqatgina a'lo baholarda o’qishlarini va talabalik davridan zavqlanishni tavsiya qilib qolamiz. Bu turdagi dam olish sayllarining xarajatlari to’liq universitet hisobidan amalga oshirilmoqda. Bugungi kunchaga 5-6 marta tashkil etilgan dam olish davomida har bir fakultetdan iqtidorli, oliygoh hayotida faol bo'lgan talabalar qatnashib, hozirda ularning 50 nafari oromgohda dam olishdi.
🤾♂️Dam olish davomida talabalarning sport bilan shug'ullanishlari uchun basseyn, stol tennisi va futbol maydonlari hamda kutubxona zallari tashkil etilgan. Tabiat qo'ynida toza havodan nafas olgan holda oltin davringizni maroqli o'tkazish uchun biz sizlarni ahil va inoq oilamizga chorlab qolamiz. ⛹️🚵♀️🤸♀️🏓🥅

Под девизом «Одна семья, одна команда» руководство вуза организовало “Team building” и выехало на базу отдыха «Акташ», чтобы дать студентам мотивацию для плодотворных выходных.
Подобную практику тим-билдинга среди всех государственных вузов впервые применил именно наш университет, ТУИТ. Мы советуем студентам учиться на отлично и получать удовольствие от учебы. Расходы на этот вид отдыха полностью покрывает университет. Талантливые студенты каждого факультета, активно участвующие в жизни университета, на сегодняшний день приняли участие в 5-6 подобных поездках. В данный момент 50 студентов отдыхают в зоне отдыха.
Для студентов во время каникул организованы занятия спортом, такие как плавательный бассейн, настольный теннис, футбол. Кроме того, в распоряжении отдыхающих - библиотечные залы.
Мы приглашаем вас в нашу дружную семью, чтобы насладиться отдыхом, дыша свежим воздухом на природе!
У вас есть отличная возможность принять участие в нашей следующей поездке. Новые достижения ждут вас!