Tashrif davomida vazir Ibrohim Abduraxmonov davlat-xususiy sherikchilik asosida universitetning Qarshi filialida qad rostlayotgan 400 o‘rinli talabalar turar joyining qurilish ishlari bilan yaqindan tanishib, mas’ullar bilan suhbatlashdi.
Shuningdek, vazir yangi yotoqxona hududini yashil makonga aylantirish uchun obodonlashtirish ishlariga jiddiy e’tibor qaratish hamda suv ta’minoti va elektr energiyani tejash maqsadida, quyosh panellari bilan jihozlash bo‘yicha taklif va tavsiyalarini berdi.
Ma’lumot uchun: mazkur talabalar turar joyi mustaqilligimizning 32-yilligi arafasida foydalanishga topshirilishi rejalashtirilgan bo‘lib, natijada turar joyga ehtiyoji bo‘lgan talabalar to‘liq turar joy bilan ta’minlanadi.

Министр высшего образования, науки и инноваций Ибрагим Абдурахманов посетил Каршинский филиал Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий
В ходе визита министр Ибрагим Абдурахманов ознакомился с ходом строительных работ 400-местного студенческого общежития, возводимого в Каршинском филиале университета на основе государственно-частного партнерства, и побеседовал с официальными лицами.
Также министр дал свои предложения и рекомендации по превращению территории нового общежития в зеленую зону, уделив серьезное внимание работам по благоустройству и оснащению его солнечными панелями в целях экономии водоснабжения и электроэнергии.
Для справки: данное студенческое общежитие планируется сдать в канун 32-й годовщины нашей независимости, в результате чего студенты, нуждающиеся в общежитии, будут обеспечены полноценным проживанием.