Joriy yilning 16-may kuni Nukus shahar 1-son, 3-son va 32-son maktablarida TATUda mavjud qo‘shma ta’lim dasturlarida o‘qishga abituriyentlarni jalb etish maqsadida professor-o‘qituvchilar tomonidan targ‘ibot ishlari amalga oshirildi. Tadbirda 200 dan ortiq o‘quvchi yoshlar ishtirok etishdi.
YEUNGNAM UNIVERSITETI bilan “2+2 Double Degree” (2 yil O‘zbekistonda va 2 yil Janubiy Korea Respublikasida) qo‘shma ta’lim dasturida “Axborot va kommunikatsiya muhandisligi” va “Kompyuter injiniring” bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari;
KOOKMIN UNIVERSITETI bilan “3+1 Double Degree” (3 yil O‘zbekistonda va 1 yil Janubiy Korea Respublikasida) qo‘shma ta’lim dasturida “Biznes axborot texnologiyalari” bakalavriat yo‘nalishi bo‘yicha kadrlar tayyorlanadi.
Mazkur qo‘shma ta’lim dasturlari bo‘yicha o‘qishni tamomlagan talabalarga TATU va hamkor universitet tomonidan 2 ta diplom beriladi.

16 мая текущего года в школах №1, №3 и №32 города Нукус профессорско-преподавательским составом были проведены агитационные мероприятия с целью привлечения абитуриентов к обучению по совместным образовательным программам, действующим в Ташкентском университете информационных технологий (ТУИТ). В мероприятии приняли участие более 200 школьников.
Для справки: в ТУИТ реализуются следующие совместные образовательные программы:
• Совместная программа бакалавриата “2+2 Double Degree” (2 года в Узбекистане и 2 года в Республике Корея) с университетом Йонгнам (Yeungnam University) по направлениям “Информационно-коммуникационная инженерия” и “Компьютерная инженерия”;
• Совместная программа бакалавриата “3+1 Double Degree” (3 года в Узбекистане и 1 год в Республике Корея) с университетом Кукмин (Kookmin University) по направлению “Бизнес-информационные технологии”.