Joriy yilning 1 va 2-oktabr kuni Toshkentda "O‘zbekkosmos" agentligi va NASA tomonidan tashkillashtiriladigan NASA SPACE APPS TASHKENT xalqaro tadbirida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Space Y jamoasi vakillari (Qodirov Z., Ochilov H., Ergashev A.) faxrli 🥇1-o‘rinni egallab, keyingi bosqichda qatnashish uchun Amerikaga yo‘llanmani qo‘lga kiritishgan edi. Ularni munosib taqdirlash maqsadida 19-oktabr kuni INNOWEEK innovatsion texnologiyalar haftaligida taqdirlash marosimi tashkil etilib qimmatbaho sovg‘alar topshirildi. Tadbirda O‘zbekkosmos agentligi vakili M.Ibragimov va maslahatchi Y.Membetsharipovlar ham ishtirok etishdi.
🎉🎉🎉Talabalarimizni erishgan natijalari bilan tabriklaymiz va yakuniy bosqichda ham g‘alabani qo‘lga kiritishlarini tilab qolamiz.

1 и 2 октября текущего года представители команды Space Y Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий (Кадыров З., Очилов Х., Эргашев А.) приняли участие в международном мероприятии NASA SPACE APPS TASHKENT организованный агентством «Узбеккосмос» и НАСА. ) заняв 1-е место и выиграв путевку в Америку для участия в следующем туре.
В их честь 19 октября в рамках недели инновационных технологий «INNOWEEK» состоялась церемония награждения и вручения ценных подарков. В мероприятии также приняли участие представитель агентства «Узбеккосмос» М.Ибрагимов и консультант Ю.Мембетшарипов.