IT-ta’limni rivojlantirish hamda yoshlarni qo'llab-quvvatlash maqsadida Vazirlar Mahkamasining “Xalqaro IT-sertifikatlarga ega yosh mutaxassislarni qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari to‘g‘risida” qaroriga muvofiq, xalqaro sertifikat olish uchun sarflangan mablag‘ning 50 foizigacha kompensatsiya olishlari mumkinligi belgilab qo‘yilgan.
💻Axborot-kompyuter texnologiyalari va dasturlash kafedrasi Assistenti Yaxshiboyev Rustam Erkinboy o'g'li rahbarligida "Radio va Mobil aloqa" fakulteti 3-bosqich talabasi, "Muhammad al-Xorazmiy" stipendiyasi sohibi Qudratillayev Meirbek Baxitbay o'g'li “IBM Cybersecurity Analyst Assessment Professional" kursini muvaffaqiyatli tugatib tegishli xalqaro IT- sertifikatga ega bo'ldi va ushbu imkoniyatni qo'lga kiritdi.
⭐️Qudratillayev Meirbekni ushbu natija bilan tabriklagan holda bundanda yuqori marralarga erishishini tilaymiz.

УСПЕШНО ПРОЙДЕН КУРС ПО «IBM CYBERSECURITY ANALYST ASSESSMENT PROFESSIONAL» С ПОЛУЧЕНИЕМ СООТВЕТСТВУЮЩЕГО МЕЖДУНАРОДНОГО ИТ-СЕРТИФИКАТА
• УСПЕШНО ПРОЙДЕН КУРС ПО «IBM CYBERSECURITY ANALYST ASSESSMENT PROFESSIONAL» С ПОЛУЧЕНИЕМ СООТВЕТСТВУЮЩЕГО МЕЖДУНАРОДНОГО ИТ-СЕРТИФИКАТА
В целях развития ИТ-образования и поддержки молодежи в соответствии с постановлением Кабинета Министров «О мерах по поддержке молодых специалистов, имеющих международные ИТ-сертификаты», установлено, что  могут получить компенсацию до 50 % на получение международного ИТ-сертификата,
Под руковдством ассистента кафедры информационно-компьютерных технологий и программирования Рустама Эркинбоя угли, студент 3-го курса факультета «Радио и мобильная связь», стипендиат «Мухаммад ал-Хоразмий», Кудратиллаев Меирбек Бахитбай  угли, получив соответствующий международный ИТ-сертификат пройдя успешно курс «Assessment Professional»,