🔹05.01.01-Muhandislik geometriyasi va kompyuter grafikasi. Audio va video-texnologiyalari;
🔹05.01.04-Hisoblash mashinalari, majmualari va kompyuter tarmoqlarining matematik va dasturiy ta’minoti
🔹05.01.05-Axborotlarni himoyalash usullari va tizimlari. Axborot xavfsizligi
🔹05.01.07-Matematik modellashtirish. Sonli usullar va dasturlar majmui;
🔹05.01.09 -Hujjatshunoslik. Arxivshunoslik. Kutubxonashunoslik;
🔹05.01.10-Axborot olish tizimlari va jarayonlari;
🔹05.01.11-Raqamli texnologiyalar va sun’iy intellekt;
🔹05.04.01-Telekommunikatsiya va kompyuter tizimlari, telekommunikatsiya tarmoqlari va qurilmalari. Axborotlarni taqsimlash
🔹05.04.02-Radiotexnika, radionavigatsiya, radiolokatsiya va televideniye tizimlari va qurilmalari. Mobil, tolaoptik aloqa tizimlari
🔹08.00.05-Xizmat ko‘rsatish tarmoqlari iqtisodiyoti;
🔹08.00.16-Raqamli iqtisodiyot va xalqaro raqamli integratsiya ixtisosliklari bo‘yicha mustaqil izlanuvchi uchun 2024-yil III-Chorak uchun qabul ochilganini (https://t.me/ilmiy_darajali_kadrlar/267) ma’lum qilamiz.
⏳Hujjatlar joriy yilning 1-may sanasidan 1-iyun sanasiga qadar qabul qilinadi !!!
📌📌Oliy ta’limdan keyingi ta’lim institutiga o‘qishga kirish uchun hujjatlar https://phd.mininnovation.uz tizimi orqali qabul qilinadi.
✅Shu munosabat bilan talabgorlar phd.mininnovation.uz saytida ONE ID orqali ro‘yxatdan o‘tib, hamma ma’lumotlarni to‘ldirib hamda hujjatlarni yuklashlari kerak bo‘ladi.

Вниманию поступающих в институт послевузовского образования Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий!
• Вниманию поступающих в институт послевузовского образования Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий!
💻 Вниманию поступающих в институт послевузовского образования Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий!
Сообщаем об открытии приема на III квартал 2024 года для самостоятельных соискателей по специальностям (https://t.me/ilmiy_darajali_kadrlar/267):
🔹05.01.01- Инженерная геометрия и компьютерная графика. Аудио и видео технологии;
♦05.01.02-Системный анализ, управление и обработка информации;
♦05.01.03-Теоретические основы информатики;
🔹05.01.04-Математическое и программное обеспечение вычислительных машин, комплексов и компьютерных сетей;
🔹05.01.05-Методы и системы защиты информации. Информационная безопасность;
🔹05.01.07-Математическое моделирование. Численный набор методов и программ;
🔹05.01.09-Документоведение. Архивоведение. Библиотечное дело;
🔹05.01.10-Системы и процессы получения информации;
🔹05.01.11-Цифровые технологии и искусственный интеллект;
🔹05.04.01-Телекоммуникации и компьютерные системы, телекоммуникационные сети и устройства. Распределение информации;
♦05.04.02-Радиотехнические, радионавигационные, радиолокационные и телевизионные системы и устройства. Мобильные, оптоволоконные системы связи;
🔹08.00.05-Экономика сферы услуг;
🔹08.00.16- Цифровая экономика и международная цифровая интеграция.
♦Документы принимаются с 1 мая по 1 июня текущего года!!!
♦Документы для поступления в институт послевузовского образования принимаются через систему https://phd.mininnovation.uz.
♦ Кандидатам нужно зарегистрироваться через ONE ID на сайте phd.mininnovation.uz, заполнить все данные и загрузить документы.