📹 Uchrashuvga O‘zbekistondagi birinchi “Focus” xususiy kino maktabi asoschisi M.Musakova, maktab bitiruvchilari, yosh rejissyorlar, xalqaro festivallar g‘oliblari I. Savon, E. Shodmonqulov va A.Batashevlar mehmon sifatida tashrif buyurdilar.
👥 Uchrashuv qizg‘in suhbat va savol-javoblarga boy bo‘ldi. Tadbir davomida mehmonlar tomonidan suratga olingan qisqa metrajli filmlar namoyishi taqdim qilinib, filmlar ishtirokchilar tomonidan muhokama qilindi.
O‘z navbatida, Focus xususiy kino maktabi ijodiy jamoasi ham universitetimiz media markazida yaratilgan sharoitlar bilan tanishib, kelgusida hamkorlik qilish istaklarini bildirdi.

📹В качестве гостей на встрече присутствовали основатель первой в Узбекистане частной киношколы «Фокус» М.Мусакова, выпускники школы, молодые режиссеры, лауреаты международных фестивалей И.Савон, Э.Шодмонкулов и А.Баташев.
👥 Встреча была полна бурных дискуссий и бесед. В ходе мероприятия был представлен показ короткометражных фильмов, снятых гостями, и фильмы обсуждались участниками.
В свою очередь творческий коллектив частной киношколы «Фокус» ознакомился с условиями, созданными в медиацентре нашего университета, и выразил желание сотрудничать в дальнейшем.