Mehr va e’tibor kuni
Bu kun — mehr-shafqat, insonparvarlik va jamiyatda har bir insonning munosib o‘rni borligini eslatib turadigan muhim sanadir.
🏛 Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida 3-dekabr – Xalqaro nogironlarni himoya qilish kuni munosabati bilan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
🤔 Ushbu tadbir nafaqat bayramona muhit yaratish, balki mehr-oqibat va birdamlik tamoyillarini yanada mustahkamlashga qaratildi.
✨ Tadbir davomida Universitet professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirokida samimiy uchrashuvlar tashkil etilib bunda:
✍️ Talaba-yoshlarga turli esdalik sovg‘alari ulashildi.
✍️ Dasturxon tuzalib, bayramona suhbatlar olib borildi.
✅ Xalqaro nogironlar kuni bizga barcha insonlarning jamiyatda munosib o‘rin egallashi, ularga e’tibor va mehr ko‘rsatish naqadar muhimligini anglatadi.

День заботы и внимания
Этот день является важным напоминанием о том, насколько велико значение милосердия, человечности и достойной роли каждого человека в обществе.
🏛 В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми 3 декабря по случаю Международного дня инвалидов состоялось торжественное мероприятие.
🤔 Это мероприятие было организовано не только для создания праздничной атмосферы, но и для дальнейшего укрепления принципов человеколюбия и сплочённости.
✨ В ходе мероприятия в присутствии профессоров, преподавателей и студентов были организованы тёплые душевные встречи. В программе:
✍️ студентам вручили различные памятные подарки,
✍️ был накрыт праздничный дастархан, велись беседы в приятной и доброжелательной обстановке.
✅ Международный день инвалидов напоминает нам, насколько важно, чтобы каждый человек занимал достойное место в обществе и получал должное внимание и заботу.