🏛Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot texnologiyalari universiteti Xotin qizlar kengashi tomonidan "Ma’rifatparvar ayollarning ibratli hayot yo‘li" mavzusida davra suhbati o‘tkazildi
✅Davra suhbatini Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent Axborot texnologiyalari universiteti "Fizika" kafedrasi dotsenti Raxmatullayeva Moxiraxon Fayzullayevna olib bordilar. O‘z nutqlarida o‘zining ibratli hayot yo‘llari, shu dargohda ilk faoliyatlarini, ilmiy-tadqiqot izlanishlarini, hayot faoliyatlarini hamda oiladagi tarbiya intizomlarini so‘zlab berdilar.
✅Tadbir davomida "Muqaddas ustoz" nomli videofilm namoyish etildi. Professor-o‘qituvchilar hamda talaba-qizlar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar va bu kabi uchrashuvlar va tadbirlarni talaba-yoshlar o‘rtasida tez-tez o‘tkazib turish kerakligini ta’kidlab o‘tildi.

ЖЕНСОВЕТОМ ТАШКЕНТСКОГО УНИВЕРСИТЕТА ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ ИМЕНИ МУХАММАДА АЛ – ХОРАЗМИЙ БЫЛО ПРОВЕДЕНА МЕРОПРИЯТИЕ “ЖИЗНЕННЫЙ ПУТЬ ПРОСВЕЩЕННЫЙ ЖЕНЩИНЫ”.
Мероприятию вела Рахматуллаева Мохирахон Файзуллаевна, доцент кафедры физики Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий. В своих выступлениях она рассказала о своей примерной жизни, первых занятиях в школе, научных исследованиях, жизненной деятельности и семейном воспитании.
В ходе мероприятия был показан видеоролик под названием «Уважаемый наставник». Профессорско – преподавательский состав а также студенты получили ответы на свои вопросы, и было отмечено, что такие встречи и мероприятия должны проводиться чаще среди студентов.