✅ Marosimda Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Qoʻngʻirotboy Sharipov ishtirok etib, yangi markazning ahamiyati haqida nutq so‘zladilar.
📝 Mazkur majmua talaba-yoshlarni milliy tariximiz, xalqimizning buyuk an’analari va ajdodlarimiz merosiga tayangan holda tarbiyalash, ularning intellektual salohiyatini yuksaltirish hamda kreativ tafakkurni shakllantirishga xizmat qiladi. Yaxlit majmua jahon andozalariga mos tarzda jihozlangan bo‘lib, quyidagilarni o‘z ichiga oladi:
• Milliy qadriyatlarimiz va urf-odatlarimizni targ‘ib qiluvchi ko‘rgazmali pavilion;
• Jadidlar burchagi;
• Renessans poydevori namoyondalari burchagi;
• Taniqli yozuvchi va shoir Said Ahmad va Saida Zunnunovalarning hayoti va ijodiga bag‘ishlangan muzey;

✅В церемонии приняли участие министр цифровых технологий Республики Узбекистан Шерзод Шерматов и министр высшего образования, науки и инноваций Коныротбой Шарипов, которые выступили с речами о значении нового центра.
📝Этот комплекс направлен на воспитание студентов на основе национальной истории, великих традиций нашего народа и наследия предков, повышение их интеллектуального потенциала и формирование креативного мышления. Комплекс оснащен по мировым стандартам и включает в себя:
• Павильон, пропагандирующий наши национальные ценности и обычаи;
• Уголок джадидов;
• Уголок представителей Ренессанса;
• Музей, посвященный жизни и творчеству известных писателей и поэтов Саида Ахмада и Саиды Зунуновой;