Malayziyaning texnika sohasi bo‘yicha eng nufuzli oliy ta’lim muassasasi hisoblangan Malakka texnika universiteti va TATU o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.
💻 TATU rektori B.Maxkamov boshchiligidagi delegatsiya Malakka texnika universiteti prezidenti tomonidan kutib olindi va hamkorlik imkoniyatlariga bag‘ishlangan rasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Samarali o‘tgan muhokamalar natijasida ikki universitetning sun’iy intellekt tadqiqot markazlari o‘rtasida shartnoma amalga oshirish xususan, TATUda mavjud ishlanmalar tajribasi bilan ulashish, ularni tijoratlashtirish masalalari kelishib olindi.
📝 Ma’lumot uchun: Malakka texnika universiteti QS dunyo universitetlar reytingida fanlar yo‘nalishida TOP-400 o‘rindan joy olgan.

Между Ташкентским университетом информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий и Малаккским техническим университетом, который считается самым престижным высшим учебным заведением Малайзии в области техники, был подписан договор о сотрудничестве.
💻 Делегация ТУИТ во главе с ректором Б. Махкамовым была встречена президентом Малаккского технического университета, после чего состоялась официальная встреча, посвященная возможностям сотрудничества.
В ходе продуктивных обсуждений была достигнута договоренность о реализации соглашения между исследовательскими центрами искусственного интеллекта двух университетов, обмене опытом с существующими наработками ТУИТ и вопросах их коммерциализации.
📝 Для справки: Малаккский технический университет занимает место в ТОП-400 в мире по направлению науки в рейтинге QS мировых университетов.