Malakaviy (ishlab chiqarish) amaliyoti – nazariya va amaliyot uyg‘unligi
2025–2026-o‘quv yili o‘quv jarayoni grafigiga muvofiq, universitetimizning 3-bosqich talabalari malakaviy (ishlab chiqarish) amaliyotini o‘tamoqdalar.
AKT sohasida iqtisodiyot va menejment” fakultetining AKT sohasida iqtisodiyot va menejment, Elektron tijorat, Raqamli iqtisodiyot va Logistika injiniringi ta’lim yo‘nalishlari talabalari davlat va xususiy tashkilotlarda amaliyot o‘tash orqali nazariy bilimlarini amaliyot bilan mustahkamlamoqdalar.
Amaliyot jarayoni talabalarga kasbiy tajriba orttirish, zamonaviy ish jarayonlari bilan tanishish hamda mustaqil fikrlash va jamoada ishlash ko‘nikmalarini rivojlantirish imkonini bermoqda.

Профессиональная (производственная) практика – сочетание теории и практики
В соответствии с расписанием 2025-2026 учебного года, студенты 3-го курса нашего университета проходят профессиональную (производственную) практику.
Студенты факультетов «Экономика и менеджмент в ИКТ», «Электронная коммерция», «Цифровая экономика» и «Логистическая инженерия» укрепляют свои теоретические знания практикой, проходя стажировки в государственных и частных организациях.
Процесс стажировки позволяет студентам получить профессиональный опыт, ознакомиться с современными рабочими процессами, развить навыки самостоятельного мышления и работы в команде.
Профессиональная (производственная) практика является важным этапом подготовки квалифицированных и конкурентоспособных специалистов.