Magistratura va bakalavr mutaxassisliklari bo‘yicha diplom loyiha himoyalari ishlab chiqarish va ilmiy-tadqiqot tashkilotlari bazasida yuqori saviyada tashkil etildi.
• Magistratura va bakalavr mutaxassisliklari bo‘yicha diplom loyiha himoyalari ishlab chiqarish va ilmiy-tadqiqot tashkilotlari bazasida yuqori saviyada tashkil etildi.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida magistratura va bakalavr mutaxassisliklari bo‘yicha diplom loyiha himoyalari ishlab chiqarish va ilmiy-tadqiqot tashkilotlari bazasida yuqori saviyada tashkil etildi.
♻️ Jumladan, “Axborot xavfsizligi” mutaxassisligi magistrantlarining dissertatsiya himoyalari “Kiberxavfsizlik markazi” DMda, soha mutaxassislari ishtirokida o‘tkazildi.
Magistr bosqichi:
🔹– Raqamli kriminalistika;
🔹 Kiberxavfsizlik injiniringi
yo‘nalishlari bo‘yicha magistrlik dissertatsiya ishlari “UNICON.UZ” Fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi MChJ huzuridagi Kriptologiya maktabida tashkil etildi.
🔹“Elektron hukumat” tizimini boshqarish hamda Kompyuter injiniringi mutaxassisliklari bitiruvchilarining magistrlik dissertatsiyalari himoyasi Sun’iy intellekt alyansida bo‘lib o‘tdi.
Bakalavr bosqichi:
🔹 AKT sohasida iqtisodiyot va menejment ta’lim yo‘nalishi talabalari diplom loyiha ishlari himoyalari esa Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Raqamli iqtisodiyot tadqiqotlari markazi” davlat muassasasida yuqori saviyada tashkil etildi.
☑️Himoya jarayonlarida magistrantlar axborot xavfsizligi sohasiga oid ilmiy-amaliy tadqiqotlari, innovatsion yechimlari, axborotni himoyalash usullari hamda zamonaviy IT texnologiyalarga asoslangan ishlanmalarini taqdim etdilar.
👥 Jarayonlarda professor-o‘qituvchilar bilan bir qatorda soha mutaxassislari ham ishtirok etib, ishlar yuzasidan o‘z fikr-mulohaza va tavsiyalarini bildirdilar.
❗ Davlat attestatsiya komissiyasi tomonidan ishlarning dolzarbligi, ilmiy asoslanganligi hamda amaliy ahamiyati alohida e’tirof etildi.
👏 Barcha magistrantlarni muvaffaqiyatli himoya bilan tabriklaymiz va kelgusidagi ilmiy hamda kasbiy faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми на базе производственных и научно-исследовательских организаций были организованы на высоком уровне защиты дипломных проектов магистров и бакалавров.
• В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми на базе производственных и научно-исследовательских организаций были организованы на высоком уровне защиты дипломных проектов магистров и бакалавров.
♻️ В частности, в Центре кибербезопасности ДМ состоялись защиты диссертаций магистров по специальности «Информационная безопасность» с участием экспертов отрасли.
➖ Магистратура:
🔹 – Цифровая криминалистика;
🔹 В Школе криптологии при ООО «Центр научно-технических и маркетинговых исследований «UNICON.UZ» были организованы защиты магистерских диссертаций в области кибербезопасности.
🔹 В Альянсе искусственного интеллекта состоялась защита магистерских диссертаций выпускников по специальностям «Электронное правительство», «Системное управление» и «Компьютерная инженерия».
➖ Бакалавриат:
🔹 В государственном учреждении «Центр исследований цифровой экономики» при Министерстве цифровых технологий состоялась защита дипломных проектов студентов специальности «Экономика и менеджмент в сфере ИКТ».
☑️В ходе защиты магистранты представили свои научно-практические исследования в области информационной безопасности, инновационных решений, методов защиты информации и разработок на основе современных ИТ-технологий.
👥 Наряду с профессорами и преподавателями, в процессе защиты также принимали участие эксперты отрасли, которые высказывали свои мнения и рекомендации по работе.
❗️ Государственная аттестационная комиссия особо отметила актуальность, научную обоснованность и практическую значимость работы.
👏 Поздравляем всех магистрантов с успешной защитой и желаем им больших успехов в дальнейшей научной и профессиональной деятельности!