Joriy yilning 15-sentabr kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida "Korrupsiya qarshi kurashish oyligi" doirasida "Elektron hukumatning korrupsiyaga taʼsiri" mavzusida oʻquv seminar boʻlib oʻtdi.
🎥 Seminarda "Axborot texnologiyalari" kafedrasi katta oʻqituvchisi Abdurahmon Yuldashev elektron hukumatni korrupsiyaga taʼsiri yuzasidan prezentatsiyasi namoyish etildi.
💵❌Yuristkonsult T.Tojibyevning universitet xodimlariga 2022-yil 3-avgustdagi O‘RQ-786-son Prezident Qarorining mazmun- mohiyati hamda korrupsiyaga qarshi kurashish "Kompleans nazorati" tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi M.Umurzoqov bilan mavzuga doir turli xil savol-javoblar oʻtkazildi.

В рамках «Месяца борьбы с коррупцией» прошел семинар на тему «Влияние электронного правительства на коррупцию».
15 сентября текущего года в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий в рамках «Месяца борьбы с коррупцией» прошел образовательный семинар на тему «Влияние электронного правительства на коррупцию».
Старший преподаватель кафедры «Информационные технологии» Абдурахмон Юлдашев выступил на семинаре с докладом о влиянии электронного правительства на коррупцию.
Юрист-консультант Т. Таджибаев с начальником отдела управления системы «Kompleans -контроль» по борьбе с коррупцией М.Умурзаковым провели беседу с сотрудниками университета по темам, обозначенным в Указе Президента 786 от 3 августа 2022 года.