Filial direktori N.Nasrullayev boshchiligida Kookmin universitetidan tashrif buyurgan delegatsiya a’zolari bilan o‘zaro hamkorlik masalalari ko‘rib chiqildi.
👩🏻🎓 Ushbu tashrifning bosh maqsadi ta’lim sohasidagi xalqaro hamkorlikning asosiy masalalari, jumladan filial talabalari va professor-o‘qituvchilari uchun mobillik dasturlarini yo‘lga qo‘yish, o‘zaro tashriflar doirasida ma’ruzalar, seminar-treninglar tashkil etish, qisqa muddatli amaliyot va stajirovkalar o‘tash o‘zaro hamkorlikni rivojlantirish, ilg‘or tajribalarni o‘rganish va hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qilishdan iborat bo‘ldi.
🙌 Tashrif davomida mehmonlar filialning o‘quv va ilmiy faoliyati, innovatsion loyihalari bilan yaqindan tanishib chiqdi. Ular filialda yaratilgan sharoitlar, zamonaviy laboratoriyalar va ilmiy-tadqiqot markazlarini yuqori baholab, yosh mutaxassislarni tayyorlashda zamonaviy texnologiyalardan foydalanish bo‘yicha o‘z tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar.

Под руководством директора филиала Н.Насруллаева вопросы взаимного сотрудничества были обсуждены с членами выездной делегации Университета Кукмин.
👩🏻🎓 Основная цель данного визита направлена на обсуждение основных вопросов международного сотрудничества в сфере образования и развитие взаимного сотрудничества, в том числе создание программ мобильности для студентов и преподавателей филиалов, организация лекций, семинаров и тренингов в рамках взаимных визитов, практик и стажировки краткого срока, изучение передового опыта и обсуждение возможностей сотрудничества.
🙌В ходе визита гости ознакомились с образовательной и научной деятельностью филиала, инновационными проектами. Они высоко оценили созданные в филиале условия, современные лаборатории и научно-исследовательские центры, поделились опытом использования современных технологий в подготовке молодых специалистов.