Kiberxavfsizlik bo‘yicha seminar-trening
Kiberxavfsizlik sohasiga qiziqadigan talaba va professor-o‘qituvchilar uchun seminar-trening tashkil etilmoqda.
Seminarda singapurlik kiberxavfsizlik mutaxassislari — Yoon Yik hamda Donavan ishtirok etib, sohaga qiziquvchilar uchun dolzarb mavzularda trening o‘tkazadilar hamda savollarga javob beradilar.
Yoon Yik:
Nanyang Technological Universityning Axborot xavfsizligi va maxfiylik laboratoriyasida xavfsizlik tadqiqotchisi.
Raqamli kriminalistika
Insidentlarga javob berish (Incident Response)
Tahdid razvedkasi (Threat Intelligence)
Shuningdek, u universitetining CTF jamoasi asoschisi va sardori, hamda Singapurning kiberxavfsizlik hamjamiyati — Division Zero tashkilotida volontyor sifatida faoliyat yuritadi.
Donavan:
Thales Group kompaniyasida kiberxavfsizlik bo‘yicha konsultant.
Post-kvant kriptografiyasi
Tahdid modeli (Threat Modeling)
Hujumkor xavfsizlik (Offensive Security)
8 yildan ortiq tajribaga ega bo‘lib, xalqaro va mahalliy “xakerlik” musobaqalari uchun topshiriqlar yaratishda yetakchilardan biri hisoblanadi.

Семинар-тренинг по кибербезопасности
Для студентов и преподавателей, интересующихся сферой кибербезопасности, организуется семинар-тренинг.
На семинаре примут участие сингапурские эксперты по кибербезопасности — Юн Ик и Донован. Они проведут тренинг по актуальным темам для всех желающих и ответят на вопросы.
Юн Ик:
Исследователь в области безопасности в лаборатории информационной безопасности и конфиденциальности Наньянского технологического университета.
Специализация: цифровая криминалистика, реагирование на инциденты, разведка угроз.
Также является основателем и капитаном университетской команды CTF, а также волонтером в сингапурском сообществе кибербезопасности Division Zero.
Донован:
Консультант по кибербезопасности в компании Thales Group.
Специализация: постквантовая криптография, моделирование угроз, наступательная безопасность.
Обладает более чем 8-летним опытом и является одним из ведущих разработчиков заданий для международных и местных соревнований по хакингу.