Ushbu seminar-trening davomida, Davlatimiz Rahbarining 2025-yil 14-fevraldagi “Oliy taʼlim tashkilotlari bitiruvchilarining ishga joylashishiga koʻmaklashish boʻyicha qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi PQ-61-son qarorida belgilangan vazifalar, bitiruvchilar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar hamda “Kelajakka qadam” dasturi doirasida "O‘zmilliybank" AJ tomonidan ishlab chiqilgan moliyaviy xizmatlar paketi haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘lishdi.
🗣 Tadbir davomida yarmarkaga tashrif buyurgan kompaniyalarning qiziqarli mavzularda taqdimotlari bo‘lib o‘tdi hamda talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.

Сегодня в рамках ярмарки вакансий “JOB FAIR-2025”, проходящей в нашем университете, был организован семинар-тренинг на тему «От бизнес-идеи до готового проекта» совместно с представителями центра «Шаг в будущее» для студентов выпускного курса, стремящихся реализовать свои бизнес-идеи.
В ходе семинара участники получили подробную информацию о задачах, обозначенных в Постановлении Президента от 14 февраля 2025 года №PQ-61 «О дополнительных мерах по содействию трудоустройству выпускников вузов», возможностях, создаваемых для выпускников, а также о пакете финансовых услуг, разработанном АО “O‘zmilliybank” в рамках программы «Шаг в будущее».
🗣 В рамках мероприятия также прошли презентации компаний-участников ярмарки на актуальные темы, и студенты получили ответы на интересующие их вопросы