💻 Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Televizion texnologiyalari fakulteti ma’sullari va Fizika kafedrasi professor-o‘qituvchilari tomonidan 7-may “Aloqachilar kuni” hamda 9-may - “Xotira va qadrlash kuni” munosabati bilan “Inson qadri ulug‘ – xotira muqaddas” shiori ostida uch avlod uchrashuvi tashkil etildi.
👤 Ushbu tadbirga Fizika kafedrasida uzoq yillar davomida ishlagan, ayni damda nafaqadagi faxriy professor-o‘qituvchilar va xodimlar taklif etildi.
🗒 Uchrashuv davomida bayram dasturxoni atrofida qizgʻin suhbatlar asnosida universitetda kechgan yillar va qiziqarli voqealar xotirlandi. Samimiy suhbatlar davomida mustaqillik ne’mati xususida fikr yuritildi. Vatanimiz va yoshlar haqqiga duo qilindi.

По случаю 7 мая – «Дня связиста» и 9 мая – «День памяти и почестей», руководители факультета телевизионных технологий и преподаватели кафедры физики Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий организовали встречу трех поколений под девизом «Человеческая ценность велика – память священна».
На мероприятие были приглашены почетные профессора и сотрудники, которые многие годы работали на кафедре физики и в настоящее время находятся на пенсии.
В ходе оживленных бесед за праздничным столом вспоминались прошедшие годы и интересные события в университете.
В ходе искренних бесед обсуждались преимущества независимости. Помолились за благополучие нашей страны и будущее нашей молодежи.