✅ Joriy yilning 27-mart kuni universitet mas’ullari “UZINFOCOM” Davlat axborot tizimlarini yaratish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yagona integrator kompaniyasiga tashrif buyurishdi.
💬 Tomonlar hamkorlikni kengaytirish imkoniyatlarini, ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasini takomillashtirishning asosiy yo‘nalishlari va talabalarni ishlab chiqarish amaliyotiga jalb qilish, kelgusida kompaniyaning mutaxassislarga boʻlgan talabidan kelib chiqqan holda ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklar oʻquv rejalari, fan dasturlari hamda oʻquv adabiyotlarini yangi talablar asosida bosqichma-bosqich ishlab chiqish masalalari muhokama qilindi.
📌 Shu bilan birgalikda kelgusida universitetning ayrim ta’lim yo‘nalishlarida DUAL ta’limni yo‘lga qo‘yish yuzasidan fikr almashildi. Talaba-yoshlar amaliy mashgʻulotlar davomida bevosita axborot tizimlarini ishlab chiqish jarayoni bilan tanishishi hamda bitiruvchilarning bandligini taʼminlash masalalarida kelishuvga erishildi.
Tashrif doirasida “UZINFOCOM” jamoasi tomonidan hozirgi kunda ishlab chiqilgan dasturiy mahsulotlar va ishlanmalar hamda kompaniya dasturchi-muhandislarining ish sharoitlari bilan tanishib chiqildi.

✅27 марта текущего года руководство университета посетило «УЗИНФОКОМ» — единую компанию-интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем.
💬 Стороны согласовали основные направления улучшения возможностей сотрудничества, интеграции образования и производства, а также привлечения студентов к производственной практике, исходя из потребности компании в специалистах в будущем. Обсуждались вопросы поэтапного развития с учетом новых требований.
📌Состоялся обмен мнениями относительно внедрения ДУАЛЬНОГО образования на некоторых образовательных направлениях университета в будущем. Достигнута договоренность по вопросам обеспечения трудоустройства выпускников и студентов, знакомящихся непосредственно с процессом разработки информационных систем в ходе производственной практики.
В ходе визита были представлены программные продукты и разработки, созданные коллективом «УЗИНФОКОМ», а также продемонстрированы условия работы программистов-инженеров компании.