“Yangi Oʻzbekiston” universitetida IT Park tomonidan YeXHTning Oʻzbekistondagi loyihalari koordinatori hamkorligida, Statistika agentligi va Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi koʻmagida “Open Data Challenge” hakatoni boʻlib oʻtdi.
🤔 Hakatonda “Dasturiy injiniring” fakulteti talabasi Mexriddinov Muhammadali Ortiq o‘g‘li “Kidney Guard” loyihasi bilan faol ishtirok etib sertifikat bilan taqdirlandi.
Jamoalarning har biri Davlat sektori, Ijtimoiy sektor, Biznes sektor, Korrupsiyaga qarshi kurashish sektori yo‘nalishlar bo‘yicha o‘z loyihasi ustida ish olib borishdi.
🧠 “Open Data Challenge” – bu ochiq ma’lumotlardan foydalangan holda texnologik yechimlarni ishlab chiqishga bagʻishlangan yillik tanlov. Hakaton fuqarolarning ochiq ma’lumotlardan foydalanishga boʻlgan qiziqishini oshirish va rivojlantirishga qaratilgan.

В Университете "Янги Ўзбекистон", IT Park при содействии координатора проектов "YeXHT" в Узбекистане, при поддержке Агентства статистики и Агентства по борьбе с коррупцией провел хакатон "Open Data Challenge".
🤔 Студент факультета «Программная инженерия» Мехриддинов Мухаммадали Ортик угли активно участвовал в хакатоне с проектом «Kidney Guard» и был награжден сертификатом.
Каждая команда работала над своим проектом по направлениям государственного сектора, социального сектора, бизнес-сектора и сектора по борьбе с коррупцией.
🧠 "Open Data Challenge" — это ежегодный конкурс, посвященный разработке технологических решений с использованием открытых данных. Хакатон направлен на повышение интереса и развитие использования открытых данных среди граждан.