💬 Tomonlar hamkorlikni kengaytirish imkoniyatlarini, jumladan ishlab chiqarish talablaridan kelib chiqib, TATU o‘quv rejalariga yangi fanlarni kiritish, hamkorlikda ilmiy va uslubiy seminarlar tashkil etish, kutubxona sohasida kadrlar tayyorlovchi OTMlarning o‘quv dastularini o‘zaro moslashtirish, malaka oshirish kurslari o‘quv dasturlarini takomillashtirish, hamkorlikda loyihalar ishlab chiqish masalalarini muhokama qilishdi.
🖋 Shu bilan birgalikda kelgusida TATU va Milliy kutubxona o‘rtasida hamkorlikni yanada rivojlantirish maqsadida memorandum imzolashga kelishib olindi.
📷 Tashrif so‘ngida Milliy kutubxona bo‘ylab ekskursiya uyushtirildi va kitobxonlarga yaratilgan imkoniyatlar bilan tanishib chiqildi.

💬 Стороны обсудили возможности расширения сотрудничества, включение новых предметов в учебные планы ТУИТ, исходя из актуальных запросов общественно-производственной сферы, организацию совместно научно-методических семинаров, оптимизацию образовательных программ вузов, готовящих кадры в библиотечной сфере, курсы повышения квалификации, а также вопросы совершенствования программ и совместной разработки проектов.
🖋 Вместе с этим была достигнута договоренность о подписании меморандума в целях дальнейшего развития сотрудничества между ТУИТ и Национальной библиотекой.
📷В завершение встречи состоялась экскурсия по Национальной библиотеке, целью которой стало ознакомление читателей с созданными возможностями.