🗒 Uchrashuvda TATU va Shibaura texnologiya instituti o‘rtasida mavjud hamkorliklarni mustahkamlash, birgalikda ilmiy seminar va konferensiyalar tashkil etish imkoniyatlari muhokama etildi. Bundan tashqari, hozirgi kundagi talabalar almashinuvidagi tajribadan kelib chiqib, fakultet professor-o‘qituvchilari uchun ham almashinuv dasturi orqali qisqa muddatli stajirovkalar tashkil etish, birgalikda tadqiqot faoliyatini olib borishga qaratilgan dasturlarni tashkil etishga kelishib olindi.
📌Ma’lumot uchun: Shibaura texnologiya instituti (Shibaura institute of technology) QS 2024 dunyo universitetlar reytingida Osiyo mintaqasi ichida 208-o‘rinni egallab, tez sur’atlarda rivojlanib kelayotgan OTM hisoblanadi va hozirgi kunda TATU talabalari uchun ushbu institutda almashinuv dasturlari amal qilmoqda.

✅ 13 марта этого года декан факультета компьютерных наук и инженерии Технологического института Сибаура Японии, доктор Dr. Масаоми Кимура посетил ТУИТ.
🗒 В ходе встречи были обсуждены возможности укрепления существующего сотрудничества между ТУИТ и Технологическим институтом Сибауры, организации совместных научных семинаров и конференций. Кроме того, на основе имеющегося опыта обмена студентами решено организовать краткосрочные стажировки профессорско-преподавательского состава факультета и преподавателей в рамках программы обмена, а также организовать программы, направленные на проведение совместной научно-исследовательской деятельности.
📌Для справки: Технологический институт Сибауры занимает 208-е место в азиатском регионе в рейтинге университетов мира QS 2024 и является быстро развивающимся высшим учебным заведением, в настоящее время в этом институте реализуются программы обмена студентами с ТУИТУ.