Ushbu uchrashuvda soha vakillari va mas’ul mutasaddilar tomonidan talabalar bilan ochiq muloqot tashkil etilib, kasbga yo‘naltirish va bandlik masalalari muhokama qilindi.
Tadbir doirasida muvaffaqiyatga erishgan taniqli tadbirkorlar ishtirokida “Biznes marafon” motivatsion seminar-uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda, universitetimiz talabalari ish topishda duch kelayotgan muammolar, o‘z biznesini boshlash, start up g‘oyalarni rivojlantirish bo‘yicha aniq savollar bilan murojaat qilishdi va spikerlar tomonidan real tajribalarga tayanib, sodda va hayotiy misollar asosida javoblar berishdi.

В ходе встречи представители отраслей и ответственные руководители провели открытый диалог со студентами, в рамках которого были обсуждены вопросы профессиональной ориентации и трудоустройства.
В рамках мероприятия состоялся мотивационный семинар-встреча «Бизнес-марафон» с участием успешных и известных предпринимателей.
Во время семинара студенты университета задали конкретные вопросы, касающиеся проблем с трудоустройством, запуска собственного бизнеса и развития стартап-идей. Спикеры, опираясь на реальный опыт, дали понятные и жизненные ответы с практическими примерами.