8-may kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida “Sportchi – yurt himoyachisi!” shiori ostida o‘tkazilayotgan sport oyligi doirasida “Jismoniy tayyorgarlik darajasi” sport sinovlariga bag‘ishlangan tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
🌐 Shuningdek, mamlakat bo‘ylab barcha oliy ta’lim muassasalari vakillari Zoom platformasi orqali tadbirga ulanib, jarayonda masofadan qatnashdilar.
👟 Qayd etilganidek, 8–25-may kunlari respublika bo‘ylab 18–29 yoshdagi talabalar o‘rtasida “Jismoniy tayyorgarlik darajasi” sport sinovlari o‘tkaziladi.
Tadbir davomida sport oyligi doirasidagi bu kabi tashabbuslar yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, ularning jismoniy faolligi va sportga bo‘lgan qiziqishini oshirishga, shuningdek, intellektual va jismoniy salohiyatga ega barkamol avlodni tarbiyalashga xizmat qiladi.

8 мая в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразми в рамках спортивного месяца, проходящего под девизом «Спортсмен — защитник Родины!», состоялась торжественная церемония открытия спортивных испытаний «Уровень физической подготовки».
🌐 Также представители всех высших учебных заведений страны подключились к мероприятию через платформу Zoom и приняли участие в процессе дистанционно.
👟 Как отмечалось, с 8 по 25 мая по всей республике среди студентов в возрасте от 18 до 29 лет будут проводиться спортивные испытания «Уровень физической подготовки».
В ходе мероприятия было подчеркнуто, что подобные инициативы в рамках спортивного месяца способствуют формированию здорового образа жизни среди молодежи, повышению их физической активности и интереса к спорту, а также воспитанию всесторонне развитого поколения с высоким интеллектуальным и физическим потенциалом.