Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetiga Janubiy Koreyaning Ilg‘or mexatronika texnologiyalari institutining “Loyihada ta'lim va o'qitish” bo‘yicha bosh mutaxassisi Yangsun Jeong, Dasturiy mahsulotlar ishlab chiqarish kompaniyasi menejeri, Sungho Kim va Jeonju universiteti Sun’iy intellekt kafedra professori Ickrae Cho tashrif buyurdilar.
Tashrifdan maqsad, qishloq xo‘jaligida sun’iy intellekt texnologiyalarini qo‘llash, O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan “Smart ferma” loyihasini bajarish hamda o‘qitishda TATUning imkoniyatlarini o‘rganish va o‘quv dasturlarini zamonaviylashtirish, soha korxona talablariga moslashtirish, shuningdek, ta’limda hamkorlikni yo‘lga qo‘yishda iborat
Ma’lumot uchun: CAMTIC - mexatronikaga asoslangan ilmiy tadqiqot institut hisoblandi, shuningdek, ushbu institut sanoat sohasida yetuk kadrlar tayyorlaydi.

Янгсун Чжон, главный специалист по направлению «Обучение и обучение в проекте» Института перспективных технологий мехатроники Южной Кореи, Сунхо Ким, менеджер компании по производству программного обеспечения , и Икра Чо, профессор кафедры искусственного интеллекта Университет Чонджу посетили Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмий.
Цель визита – применение технологий искусственного интеллекта в сельском хозяйстве, реализация реализуемого в Узбекистане проекта «Умная ферма», изучение возможностей ТУИТ в сфере образования и модернизация образовательных программ, адаптация их к требованиям отрасли, а также а также наладить сотрудничество в сфере образования.
Для справки: CAMTIC является научно-исследовательским институтом на базе мехатроники, и этот институт также готовит кадры в области промышленности.