🎓 IT-ta’limdagi imkoniyatlardan xabardormisiz?
Davlatimiz tomonidan so‘nggi yillarda IT-ta’limni rivojlantirish zamirida yoshlarni IT sohasidagi kasbga yo‘naltirish, shu sohada o‘qish uchun maqsadli ta’lim kreditlarini ajratilishi, yosh IT-tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida subsidiya berilishi kabi imkoniyatlar kun sayin ortib bormoqda.
Mana shunday imkoniyatlardan yoshlarni xabordor qilish va keng jamoatchilikka to‘liq ma’lumot berish maqsadida 22-iyul kuni soat 10:00 da “IT-ta’limdagi imkoniyatlar” mavzusida jonli efir bo‘lib o‘tadi.
Jonli efirda Raqamli texnologiyalar vaziri o‘rinbosari Rustam Karimjonov, vazir maslahatchisi Kamola Sobirova, IT Park bosh direktorining raqamli ta’limni rivojlantirish bo‘yicha o‘rinbosari Mahliyo Muksinova, TATU, Inha, Amiti, IT-Park universitetlari rektorlari va Acharya universiteti direktori ishtirok etadi.

Знаете ли вы о возможностях IT-образования?
В рамках развития ИТ-образования нашим государством в последние годы расширяются такие возможности, как направление молодежи на профессию в сфере ИТ, выделение целевых образовательных кредитов на обучение в этой сфере, предоставление субсидий для поддержки молодых предпринимателей в сфере ИТ.
В целях информирования молодежи о таких возможностях и предоставления полной информации широкой общественности 22 июля в 10:00 состоится прямой эфир на тему «Возможности в ИТ-образовании».
В прямом эфире приняли участие заместитель министра цифровых технологий Рустам Каримжонов, советник министра Камола Собирова, заместитель генерального директора ИТ-парка по развитию цифрового образования Махлиё Муксинова, ректоры университетов ТУИТ, Инха, Амити, ИТ-парк и директор Университета Ачарья.
Свои вопросы по ИТ-образованию вы можете написать по следующей ссылке: https://bit.ly/savollaruchun
Следить за прямой трансляцией можно на страницах Министерства цифрового развития в социальных сетях.