IT-ta’limdagi imkoniyatlar mavzusida jonli efir bo‘lib o‘tdi
Davlatimiz tomonidan so‘nggi yillarda IT-ta’limni rivojlantirish zamirida yoshlarni IT sohasidagi kasbga yo‘naltirish, shu sohada o‘qish uchun maqsadli ta’lim kreditlarini ajratilishi, yosh IT-tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida subsidiya berilishi kabi imkoniyatlar kun sayin ortib bormoqda.
Imkoniyatlardan yoshlarni xabardor qilish va keng jamoatchilikka to‘liq ma’lumot berish maqsadida 22-iyul kuni soat 10:00 da “IT-ta’limdagi imkoniyatlar” mavzusida jonli efir bo‘lib o‘tdi.
Jonli efirda Raqamli texnologiyalar vaziri o‘rinbosari Rustam Karimjonov, vazir maslahatchisi Kamola Sobirova, IT Park bosh direktorining raqamli ta'limni rivojlantirish bo‘yicha o‘rinbosari Mahliyo Muksinova, TATU, Inha, Amiti, IT-Park universitetlari rektorlari va TATUFF universiteti direktori jamoasi bilan ishtirok etdi.

Состоялся прямой эфир на тему возможностей IT-образования
В рамках развития ИТ-образования нашим государством в последние годы расширяются такие возможности, как направление молодежи на профессию в сфере ИТ, выделение целевых образовательных кредитов на обучение в этой сфере, предоставление субсидий для поддержки молодых предпринимателей в сфере ИТ
В целях информирования молодежи о возможностях и предоставления полной информации широкой общественности 22 июля в 10:00 был проведен прямой эфир на тему «Возможности в ИТ-образовании».
В прямом эфире выступили заместитель министра цифровых технологий Рустам Каримжонов, советник министра Камола Собирова, заместитель генерального директора ИТ-парка по развитию цифрового образования Махлие Муксинова, ректоры университетов ТУИТ, Инха, Амити, ИТ-парка и директора филиала университета ТУИТ