TATU universitetida IT-sohasiga qiziqqan xotin-qizlar uchun navbatdagi uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Tadbir bir nechta asosiy mavzularga bag‘ishlandi.
📌Xususan, ishtirokchilarga Stanford, Harvard kabi jahon miqyosidagi yetakchi universitetlarga kirish va 100 foiz grant asosida tahsil olish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.
Shuningdek, yangi kasb tanlash va IT-sohasida muvaffaqiyatli karyera qurish bo‘yicha foydali maslahatlar berildi. Ishtirokchilar kasb o‘zgartirish jarayonida qanday yo‘nalishlarni tanlash mumkinligi haqida o‘rgandilar.

Очередная встреча для женщин, интересующихся IT-сферой, прошла в Университете ТАТУ. Мероприятие было посвящено нескольким основным темам.
В частности, участникам была предоставлена подробная информация о возможностях поступления и обучения на основе 100-процентного гранта в ведущие университеты мира, такие как Стэнфорд и Гарвард.
Также были даны полезные советы по выбору новой профессии и построению успешной карьеры в IT-сфере. Участники узнали о том, какие унаправления можно выбрать в процессе смены карьеры.