IT-ta’limni rivojlantirish hamda yoshlarni qo'llab-quvvatlash maqsadida Vazirlar Mahkamasining “Xalqaro IT-sertifikatlarga ega yosh mutaxassislarni qo‘llab-quvvatlash chora-tadbirlari to‘g‘risida” qaroriga muvofiq, xalqaro sertifikat olish uchun sarflangan mablag‘ning 50 (%) foizigacha kompensatsiya olishlari mumkinligi belgilab qo‘yilgan.
🗒Universitetimizning "Dasturiy injiniiring" fakulteti 1-kurs talabasi Abdulxamidov Abrorbek “Meta Front-End Developer”, kursini, "Dasturiy injiniring" fakulteti 3-kurs talabasi Rustambek Mamadaliyev "Meta React Native" kursini hamda TATUning asisstent o'qitivchisi Rustambek Meliqo'ziyev "Foundation of Cybersecurity" kurslarini mvaffaqiyatli tugatib tegishli xalqaro IT- sertifikatga ega bo'lishdi va ushbu imkoniyatlarni qo'lga kiritishdi.
⭐️Ularni ushbu natijalar bilan tabriklagan holda bundanda yuqori marralarga erishishlarini tilaymiz.

В целях развития ИТ-образования и поддержки молодежи в соответствии с постановлением Кабинета Министров «О мерах по поддержке молодых специалистов, имеющих международные ИТ-сертификаты», направляемых на получение международного сертификата, установлено, что они могут получить компенсацию до 50%.
Абдулхамидов Аброрбек, студент 1 курса факультета «Программная инженерия» нашего университета, прошел курс «Мета Front-End Developer», Рустамбек Мамадалиев, студент 3 курса факультета «Программная инженерия», прошел курс « Курс Meta React Native» и Рустамбек Меликозиев, ассистент ТУИТ. Успешно пройдя курсы «Основы кибербезопасности», они получили соответствующий международный ИТ-сертификат.