📌 Mazkur oʻquv kurslariga joriy yilda davlat oliy ta’lim muassasalarining bakalavriat bosqichi 2-kursini bitirib, uchinchi kursiga o‘tgan, akademik qarzdorligi bo‘lmagan talabalar saralash asosida qabul qilinadi.
📌 Tanlov saralash bosqichlaridan muvaffaqiyatli o‘tgan talabalar uchun o‘qish davomida bazaviy hisoblash miqdorining 4-baravari miqdorida har oy rag‘batlantirib boriladi, hamda zamonaviy noutbuk taqdim etiladi.
Aziz talaba-yoshlar “Mirzo Ulug‘bek vorislari” o‘quv kurslariga 2024-yilning 15-avgustiga qadar https://dscience.uz/ orqali ro‘yxatdan o‘tish imkoniyatiga egasiz.

На данные учебные курсы будут отбираться студенты, которые в текущем году закончили 2-й курс бакалавриата государственных высших учебных заведений и перешли на 3-й курс, не имеющие академических долгов.
📌 Студенты, успешно прошедшие этапы отбора, будут ежемесячно получать денежное вознаграждение в размере 4-кратного базового расчетного размера, а также им будет предоставлен современный ноутбук.
Дорогие студенты, у вас есть возможность зарегистрироваться на курсы “Наследники Мирзо Улугбека” до 15 августа 2024 года через https://dscience.uz/.