Universitetning iqtidorli talabalari Microsoft Azure xalqaro sertifikatiga ega bo‘ldi!
TATU, Kookmin universiteti hamda Microsoft (Korea) o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlik aloqalari doirasida Universitetimiz talabalari uchun Microsoft Azure kursi taqdim etib kelinmoqda.
Universitetda ushbu dasturning navbatdagi bosqichini mucaffaqiyatli yakunlagan talabalarni taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Dastur doirasida 20 nafardan ortiq talabalar gibrid shakldagi treninglarda ishtirok etishdi hamda imtixonlardan muvaffaqiyatli o‘tganlaridan so‘ng Microsoftning rasmiy sertifikatiga ega bo‘ldilar.
Shunisi quvonarliki, talabalarimiz shunchaki imtihondan muvaffaqiyatli o‘tish bilan cheklanib qolishmadi — ular yuqori natijalarni qayd etishdi. O‘rtacha ko‘rsatkich 90% dan yuqori bo‘ldi.
Dastur TUIT Living Lab zamonaviy hududida tashkil etildi va talabalar professional muhitda treninglarda ishtirok etdilar.
Mazkur loyiha TATU talabalari uchun xalqaro darajadagi IT bilim va ko‘nikmalarni egallash yo‘lida muhim qadamlardan biri bo‘ldi. Yuqori natijalar esa talabalarning salohiyati va universitetimizda yaratilgan imkoniyatlarning amaliy samaradorligini yana bir bor tasdiqladi.

Талантливые студенты университета получили международный сертификат Microsoft Azure!
В рамках сотрудничества между TUIT, Университетом Кукмин и Microsoft (Корея) студентам нашего университета предлагается курс по Microsoft Azure.
В университете состоялась церемония награждения студентов, успешно завершивших следующий этап этой программы.
Более 20 студентов приняли участие в гибридном обучении в рамках программы и, успешно сдав экзамены, получили официальный сертификат Microsoft.
Отрадно, что наши студенты не ограничились простой успешной сдачей экзаменов – они добились высоких результатов. Средний балл превысил 90%.
Программа была организована в современной лаборатории TUIT Living Lab, и студенты проходили обучение в профессиональной среде.
Этот проект стал важным шагом для студентов TUIT на пути к приобретению знаний и навыков в области ИТ мирового уровня. Высокие результаты еще раз подтвердили потенциал студентов и практическую эффективность возможностей, созданных в нашем университете.