💻 Unda Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti ushbu reytingda 401-500 o‘rinlarni qayd etdi. Reytingdan O‘zbekistonning 3 ta oliy ta’lim muassasasi (TATU, O‘zMU, TDTU) o‘rin oldi.
✅ TATU Markaziy Osiyo OTMlari orasida uchinchi o‘rinni qayd etdi.
🏆 THE tashkilotining eng yirik debyuti – Fanlararo fan reytingi (Interdisciplinary Science Rankings) oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi keng ko‘lamli hamkorlikni rag‘batlantirish va global tadqiqot tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida tashkil qilingan bo‘lib, unda ishtirok etish uchun 92 ta mamlakatdan 10000 dan ziyod Oliy ta’lim muassasalari ariza yuborgan va bor-yo‘g‘i 749 ta universitet saralab olingan.

🌍 🏆Сегодня, 21 ноября, престижная международная рейтинговая организация Times Higher Education (THE) объявила результаты первого «Междисциплинарного научного рейтинга» в сотрудничестве с фондом «Schmidt Science Fellows».
💻Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада аль-Хорезми занял в этом рейтинге 401-500 места. В рейтинге заняли 3 высших учебных заведения Узбекистана (ТУИТ, НУУ, ТГТУ).
✅ ТУИТ заняло третье место среди вузов Центральной Азии.
🏆 Крупнейший дебют организации THE— Interdisciplinary Science Rankings (Междисциплинарные научные рейтинги) был организован с целью поощрения широкомасштабного сотрудничества между высшими учебными заведениями и поддержки глобальных исследовательских инициатив, на участие в которых подали заявки более 10 000 высших учебных заведений из 92 стран мира и были избраны всего 749 университетов