To‘raqo‘rg‘on, Pop, Chust, Mingbuloq, Uchqo‘rg‘on, Uychi, Chortoq, Norin tumanlarining 1500 dan ortiq o‘quvchi va o‘qituvchilari uchun ochiq muloqot o‘tkazildi.
Unda aynan IT yo‘nalishiga ixtisoslashgan oliy ta’lim muassasalari, xususan Toshkent axborot texnologiyalari universiteti xodimlari hamda kompaniyalar vakillarining kreativ taqdimotlari o‘tkazildi.
Ishtirokchilarning bu boradagi qiziqishlari, ularni o‘ylantirgan savollar muhokama etilib, istiqboldagi rejalar bilan o‘rtoqlashildi.
Jarayonda TATUda yaratilgan shart-sharoitlar, yangi imkoniyarlar borasida Registrator ofisi xodimlari tomonidan qiziqarli ma’lumotlar berib o‘tildi.

Представители ТУИТ приняли участие в форуме “Infoteach-2025”
Для более чем 1500 учеников и преподавателей из районов Туракурган, Пап, Чуст, Мингбулак, Учкурган, Уйчи, Чартак и Нарын был организован открытый диалог.
В ходе мероприятия представители вузов, специализирующихся на IT-направлениях, в частности сотрудники Ташкентского университета информационных технологий (ТУИТ), а также представители компаний провели креативные презентации.
Обсуждались интересующие участников вопросы, их пожелания и были озвучены планы на будущее.
В процессе встречи сотрудники Регистрационного офиса ТУИТ рассказали об условиях обучения и новых возможностях, созданных в университете.