Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 2-martdagi PF-5953-son Farmoniga muvofiq, xotin-qizlarning oliy taʼlim muassasalarida tahsil olishlari uchun yanada keng imkoniyatlar yaratish maqsadida ular uchun ajratilgan alohida 4 foizli qoʻshimcha qabul koʻrsatkichlari mazkur yoʻnalishdagi yana bir muhim qadam boʻldi.
Shunday yaratilgan imkoniyatdan foydalangan holda, kirish test sinovlarida oʻz hududida yuqori ball toʻplagan abituriyentlar Toshkent axborot texnologiyalari universitetiga davlat granti asosida oʻqishga qabul qilinganligi munosabati bilan 2020-yil 7-oktyabr kuni universitet rektori Xorazm viloyatida istiqomat qiluvchi RUSTAMOVA MAHLIYO OTABEK QIZI ni erishgan yutugʻi bilan tabrikladi.
Rektor T.Teshabayev talabalik baxtiga muyassar boʻlgan qizlar va ularning ota-onalarini mamlakatimizda xotin-qizlarga berilayotgan shart-sharoit, imkoniyatlardan toʻgʻri va oqilona foydalangani bilan samimiy muborakbod etdi.
Prezidentimizning tashabbusi bilan berilgan imkoniyatning ilk sovrindorlari boʻlgan talaba-qiz MAHLIYO RUSTAMOVAga esdalik sovgʻalari hamda universitet rektori T.Teshabayevning tabriknomasi topshirildi.

В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 2 марта 2020 года №УП-5953 в целях создания широких возможностей для обучения девушек в высших образовательных учреждения были выделены дополнительные квоты приема в 4%.
В связи с тем , что абитуриенты, набравшие самые высокие баллы в своей области, поступили в Ташкентский университет информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий на основе государственного гранта 7 октября 2020 г. ректор университета поздравил Рустамову Махлиё, проживающую в Хорезмской области, с поступлением в наш вуз.
Ректор Т.Тешабаев искренне поздравил поступивших девушек и их родителей, и выразил надежду, что условия и возможности, созданные в университете, помогут им овладеть необходимыми знаниями и получить профессию.
Рустамовой Махлиё как одной из первых девушек, удостоенных такой возможности по инициативе Президента Узбекистана, были вручены памятные подарки и поздравительное письмо.