🇺🇿O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ilm-fanni 2030-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi Farmonida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash, ilm-fan va ilmiy faoliyat sohasining asosiy yo‘nalishlarini yanada rivojlantirish hamda ilm-fanlar sohasidagi xalqaro hamkorlikni yanada mustahkamlash maqsadida ilg‘or tadqiqotlar ilmiy markazi tashabbusi bilan respublikamiz va bir qator xorijiy davlatlarning yetakchi mutaxassislari, ilmiy izlanuvchilar, magistrlar va talabalar ishtirokida onlayn shakldagi “XALQARO ILMIY FORUM” tashkil etilgan edi.
✅28-yanvar Toshkent shahar yoshlar markazida mazkur forum ishtirokchilarini tantanali taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
🎓Ushbu tantanali marosimda Radio va Mobil aloqa fakultetining 3-bosqich talabasi Qudratillayev Meirbek “ILM-FAN IFTIXORI” esdalik ko‘krak nishoni, maxsus guvohnoma hamda xalqaro sertifikat bilan taqdirlandi.

💻На церемонии награждения, организованной в рамках международного научного форума, студент ташкентского университета информационных технологий имени мухаммада аль-хоразмий награжден нагрудным знаком «илм-фан ифтихори».
Обеспечить выполнение задач, указанных в Указе Президента Республики Узбекистан «Об утверждении Концепции развития науки до 2030 года», дальнейшее развитие основных направлений науки и научной деятельности, содействие международному сотрудничеству. в области науки в целях ее дальнейшего укрепления организован онлайн «МЕЖДУНАРОДНЫЙ НАУЧНЫЙ ФОРУМ» с участием ведущих специалистов, исследователей, магистров и студентов нашей республики и ряда зарубежных стран по инициативе научного центра передовые исследования.
✅28 января в молодежном центре города Ташкента состоялась церемония награждения участников данного форума.
🎓На этой торжественной церемонии Кудратиллаев Меирбек, студент 3 курса факультета радио и мобильной связи, был награжден памятным знаком, специальным сертификатом и сертификатом международного образца.