Davlatimiz rahbarining “Zulfiya nomidagi davlat mukofoti bilan taqdirlash toʻgʻrisida”gi Qarori imzolandi. (https://t.me/shmirziyoyev/25891)
Mukofot sohibalari orasida Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Nukus filiali Kompyuter injiniringi mutaxassisligi boʻyicha 1-bosqich magistranti - Turemuratova Biybinaz Kesenbay qizi hamda TATU Farg‘ona filiali dasturiy injiniring kafedrasi assistenti - Abdurasulova Dilnoza Botirali qizi ham bor.
💐 Ushbu muvaffaqiyat bilan Biybinaz va Dilnozani, ularning ustozlari va oila a’zolarini universitet jamoasi nomidan tabriklaymiz!

Подписано Постановление Президента нашей страны «О награждении государственной премией имени Зульфии». (https://t.me/shmirziyoyev/25891)
Среди лауреатов премии - магистрантка 1-го курса факультета компьютерной инженерии Нукуского филиала ТУИТ имени Мухаммада ал-Хоразмий Тюремуратова Бийбиназ Кесенбаевна и ассистент кафедры программной инженерии Ферганского филиала ТИТУ Абдурасулова Дилноза Ботираловна.
💐 От имени коллектива университета поздравляем Бийбиназ и Дилнозу, а также их наставников и семьи с этим успехом!